luty25

Grzybica stóp: co trzeba wiedzieć?

dodano: 25 lutego 2010 przez sylciar


Grzybica stóp, nazywana popularnie "stopą atlety", to jedno z częstszych schorzeń skórnych. Dotyczy ona od 15 do nawet 30 proc. populacji. Ocenia się, że cierpi na nią na przykład aż 70 proc. górników.

 

Objawami grzybicy stóp to zaczerwienienie, pękanie, złuszczanie naskórka stóp i swędzenie miejsc zakażonych. Najczęściej zmiany te występują na podeszwach stóp i pomiędzy palcami.

 

Uwaga! Nie powinno się drapać swędzących miejsc, gdyż robiąc to możemy przenieść zakażenie w inne, nawet odległe miejsca.

 

W razie wystąpienia objawów, należy skontaktować się z lekarzem. Zaleci on odpowiednią kurację. Oprócz stosowania leków zapisywanych przez lekarzy, konieczna jest też zmiana wszystkich butów i skarpetek, aby nie prowokować nawrotów tej choroby. Dezynfekcja butów przy pomocy formaliny, może z kolei powodować u niektórych osób uczulenia. Dlatego po leczeniu najlepiej kupić nowe buty.

Aby zapobiec wystąpieniu grzybicy stóp, powinno się nosić, zwłaszcza latem, odpowiednie obuwie umożliwiające oddychanie skóry i przeciwdziałające nadmiernemu poceniu się stóp.
Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy