kwie.20

Dieta i ruch zdrowiem dla maluszka

dodano: 20 kwietnia 2010 przez sylciar


 

Wszystko jedno, czy będzie to porcja soczku, przecier czy surowy owoc. Nie bez powodu też pytani o zdrowe wychowywanie dzieci lekarze natychmiast mówią o ruchu na świeżym powietrzu. Wpływa on bowiem na rozwój i zdrowie organizmu w nie mniejszym stopniu niż prawidłowe żywienie. To ruch gwarantuje nam, na przykład, dobre funkcjonowanie układu nerwowego. Bezpośrednio wpływa on na umysł dzieci i ich zdolność do uczenia się. Dorosły człowiek potrzebuje co najmniej 30 minut ruchu dziennie. Dziecko – dwa razy więcej.

Pragniesz, aby twój malec dobrze i zdrowo się rozwijał? Starannie przyjrzyj się temu, co je oraz ile czasu dziennie poświęca na ruch.

Organizm małego człowieka potrzebuje konkretnych składników, aby prawidłowo zbudować wszystkie układy i narządy, dlatego jego dieta powinna być skomponowana ze szczególną starannością. Podstawowym błędem jest zbyt mała ilość jarzyn i owoców. Tymczasem dietetycy biją na alarm, że warzywa powinny znaleźć się w każdym z pięciu posiłków w ciągu dnia! Wraz z produktami zbożowymi muszą stanowić podstawę diety maluszka. Nieco rzadziej, bo trzy razy dziennie, dziecko powinno dostawać owoce.
Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy