kwie.20

Wyrabiaj w dziecku zdrowe nawyki

dodano: 20 kwietnia 2010 przez sylciar


 

3

Od początku dbaj o różnorodność diety. Pamiętaj, że aby rosnąć, dziecko potrzebuje 60 różnych składników odżywczych, a nie ma pokarmu, który sam jeden miałby ich choćby połowę.

4

Oswajaj z warzywami, tak by w drugim roku życia malec jadł ich pięć porcji dziennie. Sięgaj po owoce. Poszukuj produktów zawierających błonnik.

5

W pierwszym roku życia nie podawaj cukru ani soli. Naturalne smaki jarzyn czy owoców dziecko polubi, jeśli nie zdominuje ich smak głównie słodki lub słony.

6

Naucz dziecko pić wodę, nie dosładzaj napojów. Soki serwuj z umiarem, najlepiej lekko rozcieńczone wodą.

7

Czytaj etykiety i wybieraj żywność jak najmniej przetworzoną, bez konserwantów, utwardzonych tłuszczów, barwników, itp.

8

Nie przesadzaj z mięsem. Dziecko nie musi jeść go codziennie. Sięgaj po drób i od małego podawaj rozmaite ryby.

Lekarze bija na alarm: zdrowie naszych dzieci w przyszłości może być zagrożone. Przyczyna jest zła dieta. Dlatego juz u maluchów trzeba wyrabiać właściwe nawyki żywieniowe.

Każda mama pragnie, by jej malec wyrósł na silnego, zdrowego człowieka. Aby tak się stało, trzeba przykładać dużą wagę do tego, co ląduje na talerzach naszych dzieci. W pierwszych latach życia ich młode organizmy dopiero się kształtują. Wszystko, co dajemy im do jedzenia, jest wykorzystywane jako budulec. I tak jak z dobrych materiałów powstaje budynek zdolny przetrwać wiele lat w nienaruszonym stanie, mimo wichur i nawałnic, tak organizm dziecka, które otrzymuje zdrowe, wartościowe pożywienie, będzie mocny i odporny na choroby. Dlatego:

1

Jeżeli tylko możesz, karm maluszka piersią co najmniej do szóstego miesiąca życia. Naturalne karmienie chroni przed otyłością i alergiami pokarmowymi, wzmaga odporność i rozwój intelektualny dziecka.

2

Po 6. miesiącu zacznij rozszerzać dietę maluszka. Zbyt późne wprowadzenie nowych produktów jest tak samo niekorzystne, jak sięgnięcie po nie zbyt wcześnie. Bądź cierpliwa! Maluch musi się do wszystkiego przyzwyczaić. Jeśli odrzuci jakiś produkt – odczekaj tydzień, a potem ponów próbę.
Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy